Logo

Výluky železniční dopravy kopac

Zde uveřejňuji opatření při výlukách železniční dopravy v úseku Rapotice - Brno a Ivančice - Brno.


Úterý 2. 7. 2019 až pátek 30. 8. 2019 --- Výluka železniční dopravy v úseku Moravské Bránice - Ivančice

Rekonstrukce výhybek v Moravských Bránicích, opravy železničních přejezdů, oprava traťové koleje mezi Moravskými Bránicemi a Moravským Krumlovem - to jsou hlavní důvody pro nepřetržitou výluku, která se uskuteční od 2. 7. 2019 (od půlnoci) do 30. 8. 2019 (do půlnoci). Mezi Moravskými Bránicemi a Ivančicemi bude v tomto období platit tzv. výlukový jízdní řád, jehož smyslem je odvézt cestující autobusy náhradní dopravy v garantovaných časech tak, aby případná další návazná jízda vlaky nebo autobusy linek IDS JMK byla plynule navázána již podle pravidelných jízdních řádů. Výlukový jízdní řád je ke stažení zde.

Hlavní rysy dopravních opatření:

Vlaky jedou v úseku Brno - Moravské Bránice a Moravský Krumlouv - Hrušovany nad Jevišovkou-Šanov.

Autobusy náhradní dopravy linky I jedou v základu v trase Moravské Bránice - Ivančice letovisko - Ivančice město - Ivančice - Moravský Krumlov, u parku - Moravský Krumlov, náměstí - Moravský Krumlov, Rakšice, restaurace - Rakšice - Bohutice. Pokud jedou autobusy za vlak, který začíná/končí pravidelně v Miroslavi nebo Hrušovanech nad Jevišovkou-Šanově, jedou autobusy již/až z/do těchto stanic. Autobus linky I jede rovněž o víkendech po půlnoci v úseku Střelice - Moravské Bránice - Ivančice.

Autobusy náhradní dopravy linky K jedou v trase Brno hl. n. (stanoviště náhradní dopravy Uhelná) - Heršpická - Moravský Krumlov. Autobusy jsou určeny pro cestující jedoucí z Brna do Moravského Krumlova nebo pokračují dále vlakem směr Bohutice, Miroslav a Hrušovany nad Jevišovkou-Šanov. Totéž platí v opačném směru.

 

Plány výluk v dalších týdnech (plán se může měnit):

- 5. 9. - 11. 9. 2019: Brno - Zastávka u Brna, nepřetržitá výluka.

Již proběhlé výluky