Logo

Výluky železniční dopravy kopac

Zde uveřejňuji opatření při výlukách železniční dopravy v úseku Rapotice - Brno a Ivančice - Brno.

 

Pondělí 23. 3. a středa 25. 3. 2020 --- Výluka železniční dopravy v úseku Brno - Střelice - Moravské Bránice

Vyřezávání vegetace a údržba traťového svršku je důvodem pro výluku, která se uskuteční 23. 3. a 25. 3. 2020, vždy od 08:15 do 14:05 h. Mezi Brnem a Moravskými Bránicemi a Brnem a Náměští nad Oslavou bude v uvedené dny platit tzv. výlukový jízdní řád, jehož smyslem je odvézt cestující autobusy náhradní dopravy v garantovaných časech tak, aby případná další návazná jízda vlaky nebo autobusy linek IDS JMK byla plynule navázána již podle pravidelných jízdních řádů. Výlukový jízdní řád trati 240 ke stažení zde a trati 244 zde.

Hlavní rysy dopravních opatření:

Vlaků na trati 240 Brno - Jihlava se opatření týká jen odchylnými časy odjezdů osobních vlaků a rychlíků v úseku Brno hl. n. až Střelice. Osobní vlaky navíc zastaví na zastávce Střelice dolní. Náhradní autobusová doprava na této trati zavedena není.

Opatření se tak týkají zejména trati 244 v úseku Brno - Ivančice:

Autobusy náhradní dopravy linky A jedou v trase Brno hl. n. (stanoviště autobusů je před nádražní budovou u viaduktu Křenová) - Heršpická - Silůvky - Moravské Bránice - Ivančice, Stříbský mlýn - Ivančice město - Ivančice. Autobusy jsou určeny pro cestující jedoucí z Brna do Silůvek, Moravských Bránic (včetně cestujících zde přestupujících na vlak směr Moravský Krumlov) a Ivančic. Totéž platí v opačném směru.

Autobusy náhradní dopravy linky B jedou v trase Střelice - Radostice, Mlýnská silnice - Silůvky - Moravské Bránice. Linka je určena pro cestující, kteří na začátku nebo konci své cesty nastupují nebo vystupují v Radosticích a Silůvkách nebo kteří přijedou do Střelic vlakem od Zastávky u Brna a zde přestupují na směr Moravské Bránice. Totéž platí v opačném směru.

 

Plány výluk v dalších týdnech (plán se může měnit):

- 1. 5. - 12. 12. 2020 ... Brno-Horní Heršpice - Střelice, nepřetržitá výluka s dopadem především na osobní vlaky Brno - Zastávka u Brna - Rapotice

Již proběhlé výluky