Logo

Výluky železniční dopravy kopac

Zde uveřejňuji opatření při výlukách železniční dopravy v úseku Rapotice - Brno a Ivančice - Brno.

 

Pondělí 20. 11. 2017 a úterý 21. 11. 2017 --- Výluka železniční dopravy v úseku Brno - Zastávka u Brna

Údržba traťového svršku, doštěřkování a prořezávání stromů a křovin je důvodem pro výluku, která se uskuteční ve dnech 20. 11. a 21. 11. 2017, vždy od 8:15 do 15:30 h. Mezi Brnem a Zastávkou u Brna bude v uvedené dny platit tzv. výlukový jízdní řád, jehož smyslem je odvézt cestující autobusy náhradní dopravy v garantovaných časech tak, aby případná další návazná jízda vlaky nebo autobusy linek IDS JMK byla plynule navázána již podle pravidelných jízdních řádů. Protože tato výluka probíhá v souběhu s nepřetržitou výlukou v úseku Zastávka u Brna - Náměšť nad Oslavou, jsou trasy náhradních autobusových doprav jedné i druhé výluky navzájem propojeny. Výlukový jízdní řád je ke stažení zde.

Hlavní rysy dopravních opatření:

Autobusy náhradní dopravy linky A (osobní vlaky) jsou vedeny v trase Brno hl. n. - Ústřední hřbitov - Stará nemocnice - (po dálnici D1) - Rosice, Husova - Rosice u Brna - Zastávka u Brna. Autobusy jsou určeny pro cestující kteří jedou do Brna od Jihlavy až Zastávky u Brna (včetně autobusových přípojů v Zastávce) a Rosic u Brna; totéž platí v opačném směru.

Autobusy náhradní dopravy linky B (osobní vlaky) jsou vedeny v trase Brno hl. n. - Ústřední hřbitov - Stará nemocnice - Troubsko, Nová - Střelice, obecní úřad - Střelice, Vršovice - Omice - Tetčice - Rosice u Brna - Zastávka u Brna. Linka je určena pro cestující, kteří na začátku nebo konci své cesty nastupují nebo vystupují v Troubsku, Střelicích, Omicích a Tetčicích. Pozor - ve Střelicích nejsou zajištěny přípoje od vlaků z Moravských Bránic na tuto autobusovou linku směr Zastávka u Brna!

Autobusy náhradní dopravy linky R (rychlíky) jsou určeny pro cestující rychlíků Brno - Jihlava - České Budějovice - Plzeň. Jedou v trase Brno hl. n. - (po dálnici D1) - Náměšť nad Oslavou.

 

Středa 22. 11. 2017 až pondělí 27. 11. 2017 --- Výluka železniční dopravy v úseku Zastávka u Brna - Náměšť nad Oslavou

Snad již posledním dozvukem loňské a letošní nepřetržité výluky mezi Zastávkou u Brna a Náměští nad Oslavou je broušení kolejnic a podbití kolejí. Tyto práce proběhnou trochu netradičně ve večerních a nočních hodinách, a to ve dnech 22. 11. až 27. 11. 2017, vždy od 17:00 do 24:00 h. Mezi Zastávkou u Brna a Náměští nad Oslavou bude v uvedené dny platit tzv. výlukový jízdní řád, který je ke stažení zde.
Vlaky na trati 240 Brno - Jihlava jedou bez omezení dle platného jízdního řádu.

Autobusy náhradní dopravy za osobní vlaky jedou v trase Zastávka u Brna - Vysoké Popovice - Rapotice - Kralice nad Oslavou - Náměšť nad Oslavou, za rychlíky v trase Brno hl. n. - (po dálnici D1) - Náměšť nad Oslavou

 

Plány výluk v dalších týdnech (plán se může měnit):

- 15. 1. - 17. 1. 2018 ... Brno - Moravksé Bránice, vždy od 8:15 do 14:05 h.

Již proběhlé výluky