Logo

Výluky železniční dopravy kopac

Zde uveřejňuji opatření při výlukách železniční dopravy v úseku Rapotice - Brno a Ivančice - Brno.

 

Pondělí 11. 9. 2017 až pátek 22. 9. 2017 --- Výluka železniční dopravy v úseku Střelice - Moravské Bránice - Ivančice

Opravy a údržby železniční trati v úseku Střelice - Moravský Krumlov a Moravské Bránice - Ivančice si vyžádají nepřetržitou výluku od 11. 9. 2017 (7:30 h) do 22. 9. 2017 (14:40 h), během níž platí tzv. výlukový jízdní řád, jehož smyslem je odvézt cestující autobusy náhradní dopravy v garantovaných časech tak, aby případná další návazná jízda vlaky nebo autobusy linek IDS JMK byla plynule navázána již podle pravidelných jízdních řádů. Výlukový jízdní řád je ke stažení zde.

Hlavní rysy dopravních opatření:

Jsou vedeny tři autobusové linky: linka A Brno – Silůvky – Moravské Bránice – Ivančice, linka B Střelice – Radostice – Silůvky – Moravské Bránice a přímá linka K Brno – Moravský Krumlov.

Úsek Brno hl. n. – Střelice obsluhují vlaky relace Brno – Zastávka u Brna (linka S4 IDS JMK), které zastavují navíc na zastávce Střelice dolní.

V úseku Střelice – Moravské Bránice jezdí náhradní autobusová dopravamodrá linka B. Je určena pro cestující, kteří svoji jízdu končí nebo začínají v Radosticích a dále pro ty cestující, kteří jedou ze Silůvek či Moravských Bránic do Střelic nebo ve Střelicích přestupují směrem na Zastávku u Brna nebo jedou do Střelic dolního, Troubska či Brna-Horních Heršpic (totéž platí i pro opačný směr jízdy).

V úseku Moravské Bránice – Ivančice a Moravské Bránice - Moravský Krumlov jsou všechny vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravoučervenou linkou A, která jede jako přímá linka z/do Brna hl. n., zastavuje v Brně na ulici Heršpické a v Silůvkách, dále pokračuje po zastávkách náhradní dopravy přes Ivančice do Moravského Krumlova; vybrané spoje náhradní dopravy jedou až do Bohutic či Miroslavi. Pro možnost rychlého spojení mezi Brnem a Moravským Krumlovem (a opačně) je u vybraných vlaků zavedena náhradní autobusová doprava – zelená linka K, která vyjíždí z Brna hl. n., zastavuje v Brně na ulici Heršpické a dále až v Moravském Krumlově u železniční stanice.

V úseku Moravský Krumlov – Miroslav – Hrušovany nad Jevišovkou jezdí vlak.

 

Sobota 16. 9. 2017 až neděle 17. 9. 2017 --- Výluka železniční dopravy v úseku Zastávka u Brna - Náměšť nad Oslavou - Třebíč - Krahulov

V úseku Zastávka u Brna - Krahulov je potřeba dokončit práce na revitalizaci tratě, na níž se drtivá vetšina prací uskutečnila v první polovině letošního roku. Z tohoto důvodu se zavádí dvě nepřetržité výluky, které na sebe bezprostředně navazují.

První nepřetržitá výluka úseku se dotkne celého úseku Zastávka u Brna - Krahulov, potrvá od 16. 9. 2017 (7:45 h) do 17. 9. 2017 (24:00 h) a během ní bude mezi Zastávkou u Brna a Krahulovem platí tzv. výlukový jízdní řád. Výlukový jízdní řád je ke stažení zde.

Hlavní rysy dopravních opatření:

Osobní vlaky jsou vedeny v náhradní autobusové dopravě v trase Zastávka u Brna - Náměšť nad Oslavou - Třebíč - Krahulov, případně až Okříšky. V úseku Brno - Zastávka u Brna jezdí vlaky podle pravidelného jízdního řádu, resp. vybrané vlaky zastaví navíc na zastávce Střelice dolní kvůli souběhu s výlukou Střelice - Moravský Krumlov / Ivančice.

Rychlíky jsou vedeny v náhradní autobusové dopravě v trase Brno hl. n. - (po dálnici D1) - Náměšť nad Oslavou - Třebíč - Okříšky.

 

Pondělí 18. 9. 2017 až pátek 22. 9. 2017 --- Výluka železniční dopravy v úseku Zastávka u Brna - Náměšť nad Oslavou - Třebíč

Druhá nepřetržitá výluka úseku se bude týkat úseku Zastávka u Brna - Třebíč, potrvá od 18. 9. 2017 (0:00 h) do 22. 9. 2017 (14:10 h) a během ní bude mezi Zastávkou u Brna a Třebíčí platí tzv. výlukový jízdní řád. Výlukový jízdní řád je ke stažení zde.

Hlavní rysy dopravních opatření:

Osobní vlaky a spěšný vlak "Bobrava" jsou vedeny v náhradní autobusové dopravě v trase Zastávka u Brna - Náměšť nad Oslavou - Třebíč. V úseku Brno - Zastávka u Brna jezdí vlaky podle pravidelného jízdního řádu, resp. vybrané vlaky zastaví navíc na zastávce Střelice dolní kvůli souběhu s výlukou Střelice - Moravský Krumlov / Ivančice.

Rychlíky jsou vedeny v náhradní autobusové dopravě v trase Brno hl. n. - (po dálnici D1) - Náměšť nad Oslavou - Třebíč.

 

Plány výluk v dalších týdnech (plán se může měnit):

- 6. 11. - 9. 11. 2017 ... Brno - Moravské Bránice - Ivančice, vždy od 8:05 do 14:25 h;
- 6./7. 11. - 15./16. 11. 2017 ... Zastávka u Brna - Náměšť nad Oslavou, vždy od odpoledne 16:50 h do rána druhého dne 3:10 h; ve dnech 10./11. 11. a 11./12. 11. by se mělo jednat o výluku pouze v úseku Rapotice - Náměšť nad Oslavou;
- 20. 11. - 21. 11. 2017 ... Brno - Zastávka u Brna, vždy od 8:15 do 15:50 h.

Již proběhlé výluky